Kategoriler

Arşivler

Sohbet Kategoriler

Tarih 23 Tem 2020 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Şerefsiz şerefliden sadece katil olur!

Şerefsiz şerefliden sadece katil olur! Merhaba Sevgili dostlar. Hiç sevmediğim ama bütün yazanların da tekrardan başka bir şey yapmadığını görüyorum.bazı kişiler kes kopyala yapıp kendi düşüncesiymiş gibi paylaşımlarda bulunuyorlar. Yapılan paylaşımlara mı kızayım yoksa bu paylaşımlarda yapılan yanlış yorumlara mı kızayım? Sadece ülkemizde değil bütün dünyada kadınlara karşı; kaba kuvvet kullanarak şiddet altında can veren […]

Tarih 22 Şub 2020 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Bir Gezinin Düşündürdükleri

Bir Gezinin Düşündürdükleri Merhaba Sevgili dostlar. İyi günler diliyorum. Nasılsınız iyi misiniz, ne alemdesiniz, neler yapıyorsunuz, nelerin peşinde koşuyorsunuz, mutlu musunuz mutsuz musunuz, yoksa mutluluktan gökyüzüne mi ulaştınız? Bana soracak olursanız bugün keyfim yerinde.uzun zamandır şöyle bir dışarıda dolaşayım diye düşünüyordum sonunda bir de baktım ki izban’da Tepeköy’e doğru gidiyorum. Ama çok güzel de oldu. […]

Tarih 8 Oca 2020 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Manevi Kızım Nurcan’ın Sürprizi

Manevi Kızım Nurcan’ın Sürprizi Günaydın Sevgili dostlar. Nasılsınız efendim iyi misiniz? Ben bomba gibiyim harikayım. Yalancı kışın ortasında güzel bir gün geçirmeyi diliyorum hepinize. Sevgili dostlar, dün akşam üzeri manevi kızım da bir telefon aldım. Fahrettin Altay meydanında buluşup biraz konuşuruz diye davette bulundu. Ben de tamam dedim. Akşam saat 16 civarında evden çıktım, otobüse […]

Tarih 13 Haz 2019 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Baba olmak mı, erkek olmak mı zor?

Sevgili dostlar birkaç gündür kafamı kurcalayan bir durum var. Bunu sizlerle paylaşmadan edemeyeceğim. İnan düşündükçe, kendi kendimi yiyorum. Hani diyorlar ya zaman değişti insanların ne yaptığı belli değil! İnanın sevgili dostlar zaman değişmedi, zamanın içerisinde yaşayan kişiler değişti. Ne felek kahpe, ne zaman kahpe, ne de üzerinde yaşadığımız şu dünya kahpe. Kahpe olan dünya üzerinde yaşayanlar. İnsanlar arasında ayrım yapan, insanları birbirine düşürenler, insanlar arasında sahtekarlık yapanlar bana göre kahpe.

Tarih 29 May 2019 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Çocuklarımız, kızlarımız, kadınlarımız!

Hayırlı günler sevgili dostlarım. Yaşamak çok güzel. Her yeni güne gülümseyerek ve büyük umutlarla bakmak çok güzel.  Gün akşam olduğunda bazen sevince bazen de hüzüne dönüşebiliyor. Bu hüzün aslında gecenin karanlığında, sabahın erken saatinde de karşımıza çıkar. Allah daima gülen bir yüz ve mutluluklarla etrafına neşe saçan kişilerden eylesin hepimizi.

Tarih 18 May 2018 Kategori: Hüseyin DURMUŞ, Sohbet

Neden Yazmıyorsun?

Merhaba Sevgili dostlar merhaba. Bazı paylaşımlar da şair ve yazar Arkadaşlar neden herkesin Kudüsle ilgili paylaşım yapmadığını soruyor. Bir yazar arkadaşım akşam telefon açtı neden Kudüsle ilgili bir şey yazmıyorsun dedi. Yazıları okudukça üzüldüm. Arkadaşım da bana sorunca anladım ki benden bir şeyler bekleyen var fakat kendisine bu konuda yazmak istemediğimi söyledim. Ama dayanamadım çok kısa da olsa bir şeyler söylemek isterim.

Tarih 19 Eki 2017 Kategori: Şule AKAR

İNSANCA YASAMAK ZOR MU?

Ben galiba uzaydan geldim.Kendimi o kadar farklı buluyorum ki bu insanlardan. Benim gibiler azaldığı için örneklerimi bulmakta da zorlanıyorum. Türüm tükendi sanırım.Benim gibiler müzeye mi kaldırıldı yoksa!.Öyle ya kalan örneklerimi günün birinde sergileyebilmek için kesin mumyaladılar.

Tarih 19 Eki 2017 Kategori: Şule AKAR

Merhaba Kızım,

Seni unuttum sandı dimi… Tam 5 ay oldu kızım seni kaybedeli. Ama içimdeki sevgin hayatımdaki yerin hiç kaybolmadı.. Sadece ayağımın altında dolaşmıyorsun o kadar. Eşyalarını gözümün önünden kaldırdım. Yiyemediğin tüm mamalarını ve galetelerini dükkan komşu köpeğimiz Çakına verdim. Çünkü o senin kadar şanslı değil bitanem. Sahibi gazete kağıdının üstünde makarna ekmek veriyor. Oysa sen daha zengin bir mutfaga sahiptin yaşadığında. Bu yüzden senin zenginliğinden ona sundum canım.

Tarih 14 Ara 2016 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

SAKIN KORKMA

Dikkat ediniz! Sevgililer günü yaklaştı! Sevgililer gününde ne yapmayı düşünüyorsunuz bilemem ama, ben sizlere sevgililer günü nedeniyle kısa bir davranış önereceğim. İsteyen uygular, isteyen burun kıvırır, isteyen bırakın bu saçmalıkları, isteyen normal olan her zaman ki sosyal yaşamını yaşamaya devam etsin. Ancak yinede anlatacaklarımın sizden götürüsü olmayacak, tam tersine getirisi olacaktır. Haydi başlayalım mı?

Tarih 30 Nis 2016 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

SEV GENÇLİK Mİ?

Merhaba sevgili dostlarım. Hayırlı günler dilerim. Nasılsınız? Sevgili dostlarım, bugün Türk Ulusunun bağımsızlık savaşını verdiği dönemde oluşan sisli ve puslu hava, bugün Kuşadası’nda da sisli ve puslu havaya bırakmış gibi. Gökyüzünü bulutlar kaplamış, çevreden: “ Hava çok serinledi, yok yok soğumuş…” sesleri yükseliyor.