Kategoriler

Hüseyin DURMUŞ Kategoriler

Tarih 2 May 2020 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Önce Allah sonra anandan!

Önce Allah, sonra anandan! Küçük Ömer daim babasını ve annesini düşünür durur. Kalabalık aile oldukları için de beş kız kardeşi iki de abisi vardır.Evin en küçük çocuğu olduğu içinde çoğu zaman el üstünde tutulur kendisi. Sabah kalkmış, evin bahçesinde telaş var. Kardeşler iş dağılımında. Annesi ocağın üzerinde çorba tenceresini karıştırıyor. Bir taraftan da çocuklarına sesleniyor. […]

Tarih 2 Nis 2020 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Türküm, doğruyum, çalışkanım!

Türküm, doğruyum, çalışkanım! “Türküm, doğruyum, çalışkanım,İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.Ey Büyük Atatürk!Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.Varlığım Türk varlığına armağan olsun.Ne mutlu Türküm diyene!” 1933 yılından bu yana ülkemizde ilkokullarda bu andımız 4 defa değişikliğe uğrayarak her gün sabah derse başlamadan önce okulun tüm öğrencileri […]

Tarih 5 Oca 2020 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

YENİLENİYORUZ!

YENİLENİYORUZ! Sevgili dostlar, hayırlı akşamlar diliyorum. Yeni yıla imajlarla geleceğiz inşallah. Şu an görmüş olduğunuz fotoğraf saat 11’de berberin koltuğuna oturmadan önce ki halim. Yarın yeni imajımla karşınıza çıkacağım. Sevgili dostlar, asıl yenilik, asıl değişim web sayfamızda olacak efendim. www.kafiye.net edebiyat sayfamız görüntü yönüyle yenileniyor. Yeni bir tasarım, yepyeni bir dizayn, gözleri dinlendiren bir sayfa ile karşınıza […]

Tarih 13 Ara 2019 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Yanlış Sözcükler Yayın Öncesi Düzeltilmeli

Yanlış Sözcükler Yayın Öncesi Düzeltilmeli Selam sevgili dostlar. Son zamanlarda yazı paylaşmıyorum, paylaşılan birçok yazıyı gördükçe de inanın yazı yazmaktan utanıyorum. Asıl utanması gereken sahipleri ise hala gökyüzünde bulutların üzerinde uçuyorlar. Yapılan yanlışların yayın öncesi düzeltilmesi önemlidir. Ancak görmeye bilirsiniz, fark etmeye bilirsiniz, yazıyı yayına verdikten sonra tekrar okuyup incelememiz gerekir. Yazım hatası olan sözcükleri […]

Tarih 7 Ağu 2019 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Doğa sever mi, çıkarcı doğacılar mı?

Günlerdir kazdağları’nda yaygara Koparan sözüm ona doğaseverler. Resmi açıklamalar çok ilginç. Kazalarındaki olaya sahip çıkar CHP ve yandaşları şimdi bu dağlarda katliam yapılıyor diye bağırıyorlar. Benim dikkatimi çeken çok değişik bir durum var Sevgili dostlar. Acaba bu koparılan yaygara Çok doğru mu? Hani 2001 yılında kazdağlarında altın madeni için sit alanı kaldırılmasını sağlayan kişi CHP millet vekili adayı ve aynı zamanda şirketle ilgisi var. Ben bu konu için bu kadar söylemek istiyorum. 

Tarih 28 Haz 2019 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Masal, fıkra yazabilmek!

Günümüz edebiyatında yazın türleri o kadar çoğaldı ki eskiden gündemde olan insanlara öğüt veren insanları güldüren bilgi edindiren yazılar günümüzde unutulmaya yüz tutmuştur. Bu nedenle geçmişte en çok kullanılan masal, fıkra, gezi yazıları, makaleler. Bugün ise masallar, fıkralar unutulmaya yüz tutmuş yerine; roman, tiyatro, makale, deneme, sohbet, röportaj, gezi, anı, şiir gibi birçok edebiyat türlerine dönüşmüştür.

Tarih 26 Ara 2018 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Eleştiride Sınır!

Ülkemin sanatçısı ve değer verdiğim kişilerin eleştirileri önemlidir. Ancak bu eleştiriler bazen haddi aşmak gibi bir durumu oluşturuyor.

Bazı sanatçılar benim ülkemin cumhur başkanına hakaret ediyor ve askeri darbe yapmaya davet ediyorsa, bir sanatçıya ben sanatçı demem! Sandıkla gelen sandıkla gider. Sandıkta yenemediğini silahlı kuvvetlere güvenerek indirmek ise hainliktir.

Tarih 14 Ağu 2018 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Aklıma Gelenleri Mırıldanırken

İyi geceler dostlarım. Bu sıralar yazma haylazlığım başladı. Aklıma gelenleri yazmak için zorlanıyorum. 
Gecenin bu ilerleyen saatinde yıldızları seyrederken gülümseme ile birlikte bir şeyler de mırıldanmaya başladım.

Tarih 14 Ağu 2018 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

PKK ve Destekçilerini Lanetliyorum!

Küçücük bir çocuk ve genç bir anne! Acımasız katiller anneyi ve çocuğu Şehit ettiler. PKK’lı teröristler Çoluk çocuk gözetmeden vatandaşlarımızı Şehit etmeye başladılar. PKK’yı meclise Taşıyan bazı siyasiler şimdi çıkmış Twitter’da PKK’yı lanetliyor. Yazıklar olsun sana ey Muharrem İnce, Sen değilmiydin PKK’nın mecliste ve ülkemiz içerisinde temsilciliğini yapan, cumhurbaşkanı adayı olan Selahattin Demirtaş’ı Edirnede hapishaneye giderek ziyaret eden onunla pazarlık yapan sen değil miydin?

Tarih 14 Ağu 2018 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Dayanışma ve Birlik Zamandır!

Merhaba Sevgili dostlar iyi günler efendim iyi günler. Sevgili dostlar Amerika bu güzel vatanımın toprakları işgal edebilmek için her türlü hileye başvuruyor başvurmaya devam edecek. Son bir haftadır papaz bahane ülkemize dolar Savaşı açarak ekonomimizi çökertmek için uğraşıyor. Bazı Patronlar da yatırım yapacaklarına dolar alıp dolar satıyorlar Güya vatanını seven Hainler bunlar bana göre. Devam etsinler bakalım nereye kadar devam edecekler.