Kategoriler

Hüseyin DURMUŞ Kategoriler

Tarih 30 Haz 2019 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Göçmen Kuşları

İlkbahar mevsimi geldi. Göçmen kuşlar yurdumuza göçe başladı leylekler, kırlangıçlar, turnalar. Yurdumuzun dört köşesine gelen bu göçmen kuşlar 6 ayın sonunda geldikleri yoldan geldikleri yerlere geriye dönerler. Yurdumuzda yer eden göçmen kuşları; leylek, kırlangıç, sığırcık, ördek, kaz, turnalar.

Tarih 30 Oca 2016 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Biga Tanıtım – Biga Tarihçe

Biga sözcüğünün Yunancada kaynak ve pınar anlamına gelen Pega sözcüğünden Biga’ya dönüştüğü kuvvetli bir ihtimaldir. Pega sözcüğünden Pegasos türemiştir. Pegasos eski Yunan’da ve çok Tanrılı dönemlerde insanlarca varlığı kabul edilen efsanevi kanatlı attır. Pegasos sanatçıların hayal gücünü simgeler ve ozanlarca ilham perisi sayılırdı.

Tarih 17 Ağu 2013 Kategori: Hüseyin DURMUŞ, Hüseyin DURMUŞ

UFACIK KIRINTI

Yorucu bir yolculuğun sonunda sabah erkenden inmişti Ahmet Bey. Hastane bayırında bulunan kardeşinin dükkanına gitmişti. Henüz kardeşi dükkanı açmamış ve biraz beklemesi gerekiyordu. Saatine baktı daha 07.30 du. Yarım saat vardı daha dükkanın açılmasına. Sonbahar mevsimin son günleri olduğu için gök yüzü bulutlarla kapalıydı. Hafif serinlik vardı. Ahmet Bey buranın havasına alışıktı. Çünkü bu şehirde doğmuş, büyümüş ve lise yaşamını bu şehirde yapmıştı. Kardeşini