Kategoriler

İlknur Özgün Yıldırım Kategoriler

Hayatında işsiz parasız kalanları düşünüyorum da işsizlik psikolojisini dibine kadar kullanmış haysiyetsiz personellere sesleniyorum. İnsan kaynakları çalışanları adaylara gösterdiği ilgi alaka tatlı dil ile ön planda olmalı her zaman. Okumuştur üniversite, yıllarını vermiştir işsizlikten balık temizlemeyi kabul edecek durumda, ana caddelerde tur atıp eleman aranıyor yazılı her dükkana dalanlar..vb. kariyer imkanı yok, bölüm şefliği falan yok ülkede dev bir rekabet var yığınla aday.Nereden tutsan elde kalan bin bir hikaye.

Tarih 21 Tem 2019 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

GÜNAYDIN ARKADAŞLAR 

Değerli arkadaşlarım paylaşmak güzeldir. Diyeceğim o ki;sevme gücü insana verilmiş en güzel hediyedir. Hayatımıza duraksama ve heyecanını kaybetme dönemi girdiğini gösterse de sevgimizde bir eksilme olmadığını düşünüyorum. Geçici bir takın hayat gaileleri ve üst üste gelen maddi ve manevi sıkıntılar, bize istemediğimiz bir sürece sürüklüyor olabilir. 
Bu sebeple, birbirinize yabancılaştığınız duygusu hissederek,şiddetle yalnız kalma eğiliminde olabilirsiniz.

Çocuklarımın masal kitaplarını, bilim,çocuk dergilerini nasıl bir heyecanla saatlerce okumalarını hatırladım.Oğlum en sevdiği futbolcuların fotoğraflı kartlarını almam için ısrar ederdi,sonra da onları yapışkan etiketlerle albümüne yerleştirirdi. Ne çok rengarenk bilyesi vardı ve birde tasoları okulda değiş tokuş yaparlardı diğer arkadaşlarıyla.ha birde miniş furyası vardı o zamanlar kafaları oynayan minik oyuncaklardı bunlar. Birde sürpriz yumurtadan ne çıkacak şimdi,bu heyecanlı bir bekleyişti her akşam babamızın eve gelişiyle.

Tarih 25 May 2019 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Geçen Zaman

Bazı sabahlar uyandığınızda yataktan kalkmak istemezsiniz.Hani üşüdüğünüzden de değil yorganı tepenize kadar çeker o soğuk kış günlerini hatırlarsınız sadece. Ta ki telefonunuza mesaj gelene kadar. Üç sn içinde fırlatırsınız kendinizi kalkıp elinizi yüzünüzü yıkarsınız. Yatarak ne geçecek ki elinize.Gerçi gözler kapatıldığında ıslak rüyalar arasında, ah o gözler açıkken bile hep görüyorum dersiniz.

Tarih 19 May 2019 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Beklentisizce Sevmek

Sevdiğin için seversin. Ve bu sevgi, yaşamın en saf halidir.Niçinini, nasılını bilmediğin. Saysan, birçok sebep sıralaya bilirsin belki ama sevgini ifade etmeye asla yetmez çünkü sen sadece seviyorsundur ve sevgini sorgulamıyorsundur.Tek yaptığın sevgini sunmaktır, her defasında, hiç gücenmeden çünkü verecek sevgin vardır ve bu yüzden sadece sevmek istersin doyasıya.

Tarih 2 Mar 2019 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Verilmiş sadakamız varmış…

Dün canım ablamın 51. günü olan lokmasını döktük. Özdere dönüşü gecenin bir vakti sol şeritte ilerlerken orta şeritteki trafik canavarı bizi fark etmiş olmasına rağmen sinyalsiz yan yan gelmeye başladı.Hızını artırarak arabanın soluna çarptı hızla uzaklaştı. Bariyerle aramızdaki mesafe azalmıştı acı bir fren sesi eşliğinde arabanın önü,bariyeri aştı taşlık yere girdik ortalık toz duman, bu seferde geriye doğru savrulduk direksiyon hakimiyetini kaybettik, yaklaşık 10 m ilerideki bariyere arkadan çarptık.

Tarih 2 Mar 2019 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

İnsanlar Değişir mi?

On beş yaşından başlayarak hayatımın her aşamasında kendim için en doğru kararı verdiğime inandım. Ergenlik yanılgılarım hiç olmadı belkide buna fırsat verilmedi. Orta yaşa geldiğimde, gençlik döneminde aşık olduğum ve uğruna ölümü göze alacağıma yürekten inandığım insandan, hayat boyu kazandıklarımın yarısından vazgeçtim.İnsan neden gelecekte pişman olacağı kararlar verir? Zamanın üzerimizdeki etkisini ön göremediğimizden olsa gerek.

Tarih 28 Kas 2018 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Tarihsel Hafıza Silinirken..

Eee bir gidelim yolun sonuna doğru buluruz herhalde… döne dolana gün biter o ayrı, gerçi iyi tarafına bakılırsa bir sürü de yeni şeyler görmüş oluruz. Kaybolduğumuzu varsaymazsak, o şehrin bu şehrin derken koca bir ulusun ruhunu çözmek; insanların,toplumun ve de sokakların hafızasını silmek ne demek? ‘Ne zamandan beri’ sorusunu yöneltiyoruz?Hatırasız, saygısız, kimliksiz “demokrat alkışlar” altında birazda intikam duygusuyla nerede o bir davaya adanmışlık!!

Tarih 17 Eki 2018 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Gerekli midir?

“Bunların hepsini nasıl halledeceğiz” diye kara kara düşünürken.. tatil döneminize denk getirdik. Bir güzel tarafı vardı. İşimizi planlı ve programlı yaptık, oluşabilecek sorunları önceden görebildik yapılmış bir şeyi yıkıp yeniden yapma veya tadilat süresinin fazla uzaması gibi sorunlar yaşamadık çok şükür.

Tarih 17 Eki 2018 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Anlıyor musunuz?

Birini teselli etmek istiyorsanız aman dikkat! Öyle ki konuşulacak konu bulamadığınızda çok pis suskunluklar olur. Mal mal oturup, gözünüzü boşluğa dikip sanki uzaklara dalmışsınız gibi rol yapmanıza neden olur. Hele ki konuşma esnasında karşı tarafın vücut dilinden ister sözlü olsun, olumsuz tepkiler alınması durumunda kişideki konuşma isteği yok olur. Konuşacak bir sürü konu olsa da kişinin konuşası kalmamıştır.