Kategoriler

Arşivler

Mektuplar Kategoriler

Tarih 15 Ağu 2019 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Sevgili torunlarım Zeynep ve erkek kardeşine;

13.08.2019/Karabağlar Sevgili torunlarım Zeynep ve erkek kardeşine; Merhaba sevgili torunlarım. Bugün Kurban Bayramı’nın 3. Günü ve ben hala sizleri göremedim. Yıllar önce henüz bazı sebepler bilemediğim nedenlerden dolayı annenizle ve teyzenizle görüşemiyoruz. Aslında sebep anneannenizden ve dayılarınızdan kaynaklanmakta. Evet Zeynep torunum 8 yaşına geldin ben sana hala sarılamadım. Şimdi de bir erkek kardeşin var. Ben […]

Tarih 11 May 2019 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Zeynep torunum;

Merhaba Zeynep torunu m, nasılsın iyi misin? Uzun zamandır sana mektup yazamadım. Ben çok iyiyim Allah’a şükür. Hala sana kavuşamamanın, senden uzak kalmanın dayanılmaz arzularıyla birbirimize sevebileceğimiz, büyük bir özlemle kucaklaşa bileceğimiz o anı beklemekteyim.

Tarih 27 Ara 2018 Kategori: Nigar Şemsi

Saxta babaya yazılan məktub

Artıq axşam olmuş,hava qaralmışdı.Saxlamaq üçün yer olmadığından maşınımı biraz uzaqda qoyub,dükana girib qayıdacaqdım.Küçədə hər tərəfdə işıqlar yanır,qarşısından keçdiyim dükan,marketlərin içindən şən musiqi səsləri eşidilir,qurulan yolkaaların üzərinə qoyulmuş işıqlar bərq vuraraq qaranlıgı aydınladırdı,hər dükanın qapısı boyu yanıb sönən işıqlar düzülmüşdü.Mən azacıq yagıb, yeri ag örtük kimi döşəyən qarın üstüylə addəmlayaraaq evə tələsirdim,axı

Tarih 17 Tem 2015 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

SENSİZ BİR BAYRAM DAHA!!!

Merhaba bir tanem. Dedesinin biricik torunu, nasılsın bakalım? Beni sorarsan ben bomba gibiyim Zeynep torunum. Bu gün ramazan bayramının birinci günü ve ben seni tam beş yıldır kapımda bekliyorum. Her bayram kapımın ziline basarak aşağıdan bana “ Hüseyin Dede, ben geldim. Bekle beni.” Sesini duymayı o kadar çok istiyorum ki, ama ne yazık ki bu bayramda kapımı çalmayacaksın ve bana seslenemeyeceksin. Senin elinde değil benim kapımı çalmamak ve benim evime gelmen sana bağlı değil.

Tarih 11 May 2015 Kategori: Fatma AKYOL

Merhaba Mimar Sinan !

Ben Fatma 11 yaşında bir kızm.12. yaşıma girmeme az kaldı.19 mayıs’ta olucak. Şuan teknoloji inamayacağımız, şeyleri gözlerimiz görmektedir. Her neyse. Benim bir, kariyemin olmasını isterdim. Ama hangi mesleği seçeceğimi bilemiyorum. Öncellikle mimar olmak istemyorum. Annemler diyorki; avukat ol, anasınıfı öğretmeni ol diyorlar.

Tarih 11 May 2015 Kategori: Sümeyye YILDIRIM

Sevgili Mimar Sinan

Her şey türkçe dersinde başladı.Evet daha önce adınızı duymuştum.Fakat bu kadar değerli biri olduğunuzu bilmiyordum.
Ülkemizi bir çok eserinle güzelleştirdiniz.Sizin sayenizde turistler bu vatana akın ediyor,tanımak istiyor. Siz çok değerlisiniz.

Tarih 1 Oca 2015 Kategori: Elif ER

OLMAYAN SEVGİLİYE MEKTUP

Sana uzak diyarların birinden okunmamış mektuplar yazıyorum. Kuruyan mürekkebimi gözyaşlarımla ıslatıyorum. Harfler kayboluyor, kalemimden sayfaya dökülen izlerde. İçimde boş bir sızı dolaşıyor nefesimin buharını silercesine. Nerdesin bilmiyorum. Sen var mısın gerçekten, yoksa ben çok mu hayal kuruyorum? Okunmamış mektupların değeri nasıl bilinmediyse ben de seni o kadar bilmiyorum.

Tarih 6 Eki 2014 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Sevgili Zeynep Torunum;

Merhaba Zeynep’im, merhaba canım, merhaba bir tanem. Bugün
bayramın üçüncü günü ve senden yine haber alamadım. Seni yine kucaklayamadım.
Senin o güzel yüzünü göremedim. Bana “ Dedem, biricik dedem, tontoş dedem,
pamuk dedem”. deyişini yine duyamadım bu bayramda. Yine hasretleri mektuplara

Tarih 12 Tem 2014 Kategori: Belgin Turan SATICI

Anneme Mektup

Neden böyle sevgi dolu olduğumu soruyorlar.

Sabırla olayların karşısında duruşumu merak ediyorlar.

Hayata pozitif bakışımı okuduğum meta-fizik, olumlu düşüncenin bana yansıyan ilhamıdır sanıyorlar.

Tarih 8 Tem 2014 Kategori: Melek KIRICI

Oğluma;

Hatırlıyor musun, yıl 1985..Mart ayının ortalarındayız.
Yalnız sen ve ben. İçime düştüğün o anı, sen ve ben biliyorduk. Senin karnımda
olduğunu öğrendiğim anda ben 14 yaşındaydım, saatlece ağlamıştım.