Hüseyin Durmuş

İSRAIL KATİL, YA İSLAM ÜLKELERİ!!!


Değerli dostlarım, son zamanlarda İsrail iyice azitti. Katilliginin her türlü çirkefliği gösteriyor. Artık bazı dünya ülkeleri İsraili yaptıklarına, koruması abd ye karşı hareketlenmeye başladı. Bazı Avrupa ülkeleri ve dünya devletlerinden Filistini devlet olarak tanımaya başladı. İsrail vahşetine karşı dünyanın harekete geçmesini, yaptırımların konulması gerektiğini savunmaya başladılar. Burada şükür. Am İslam ülkeleri nerede?

Sevgili dostlarım. İslam devletleri sınıfta kaldi! İsrail vahşetini hâlâ kinayamiyor, harekete geçerek İsraile yeter artık, bu vahşete son ver , diyemiyorlar. Eğer bu vahşete son vermezsen sana savaş ilan ederiz diyemiyorlar. İsrailin bu vahsetlerine destek olan abd baş sorumlu olsada Filistin devletinin de biz arkasındayız, Filistin devletinin koruyucusu olacağız diyemedikleri için İsrail daha çok İslam devletlerinin davranışlarından destek alıyor, vahşetini dozunu artırıyor. Çünkü İslam devletleri hâlâ bunca vahşete rağmen ses çıkarmıyor, maaşlarının altına saklanarak İsrail bizde saldırmasını diye toplu korunma duasına deva ediyorlar. İslam devletleri böyle yaptıkça bunun hesabını vermeyecektir.

Evet dostlarım. İslam ülkeleri bu vahşet karşısında hâlâ sesini cikarmazsa, İsrail devletine, Filistin Devletini savunmak için savaş ilan etmezse, Filistin halkının biz koruyucusu olacağız demezlerse inanın daha çok vahşet görmeye devam edeceğiz.

EY İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ! KENDI HALKINIZA EZIYETI BIRAKIN! BU ISRAIL VAHSETINE KARSILIK AYAKLANMA ZAMANI GELDI DE GECIYOR! YETER ARTIK! BU ISRAIL VAHSETINE KARSILIK BIRLIK OLUN VE SESINIZI YUKSELTIN! YUKSELTIN Kİ, ISRAIL VAHSETLERINE SON VERSIN, ILK SINIRLARINA GERI DONSUN! FILISTIN DEVLETINE SAVAS TAZMINATI ODESIN. BUNU SIZ TOPLU HAREKET EDERSENIZ FILISTIN KURTULACAKTIR!

Saygılarımla.28.05.2024 sali/Karabağlar

Hüseyin Durmuş

Emekli edebiyat öğretmeni

Şair yazar

Www.kafiye.net edebiyat sayfası sahibi