Kategoriler

Arşivler

Misyonumuz

HAKKIMIZDA
YAYIN İLKELERİMİZ

KÜNYE : www.kafiye.net
SAHİBİ : Hüseyin  DURMUŞ
Doğum tarihi: 20.08.1954
Meslek : Emekli  Edebiyat Öğretmeni

Yayın İlkelerimiz

1)   Bu sitede yazılan yazıların tamamı yazan kişiler tarafından, sitede yayınlanmak üzere sayfamıza gönderilmiş ve kayıt altına alınmıştır.

2)   Sayfaya gönderilen her türlü yazı denetimden geçtikten sonra yayımlanmaktadır. Yayımlanmaya değer görülmeyen yazılar iade edilmez, arşivde saklanır.

3)  Sayfada yayımlanan yazılardan yazanlar sorumlu olup, sayfa da yazıları yayımlanan kişiler özel kimlik bilgilerini “ kafiye.net” arşivinde saklanmak üzere vermek zorundadırlar.


4)   Sayfaya yazı gönderenlerin; isterlerse takma adla eserleri yayına konabilir. Ancak asıl kimlik bilgileri arşivde saklanır.


5)   Sayfada yayımlanan ve sayfa arşivine kaldırılan yazılarda dahil olmak üzere kafiye.net ve yazanın kendisinin izni olmadan kopyalama, çoğaltma ve bir başka yayım alanında yayımlanması kesinlikle izne tabidir.


6)   Sayfada yazısı yayımlanan kişi ve ya kişinin varislerinden biri yayımlanan yazının yayından kaldırılması konusunda başvuruda bulunduğu an yazı yayından kalkar. Ancak yazılar kafiye.net arşiv dosyasında saklanmaya devam eder.


7)   Sayfada kesinlikle yayın ilkemiz gereğince; siyasi bir görü şe, siyasi bir partiye ve ya siyasi düşüncelerin savunulması gibi bir düşüncemiz olmadığı için bu tür yazıların yayımlanmasına da izin verilmeyecektir.


8)   Sayfamızın amacı eğitmek; eğitime hizmet etmek, insanlara bilgi vermek, okuyucuya hoşça vakit geçirtmek için hazırlanmak tadır. Her köşenin yazarı bu ilkeyi kabul etmiş olup bu doğrultuda çalışmaktadırlar.


9)   Sayfada; kişilere, kurumlara, ikinci ve ya üçüncü kişilere yönelik yazılmış, hakaret ve ya suçlama niteliği taşıyan yazıların sayfamızda yayımlanması söz konusu olamaz. Bu tür yazılar yayım lanmayacağı gibi yazı sahibi yazısını iste de iade edilmez, yazı sayfanın arşivinde saklanır.


10)   Sayfamızda yazdıklarını yayımlamak üzere isteyen herkes gönderebilir. Ancak yazıların milli duygulara, siyasi amaçlı, insanlık onurunu kırıcı, belirli şahıs  ve ya gruplara yönelik olmaması zorun ludur. Aksi halde gönderilen yazılar ilkemiz gereği yayımlanmaya caktır. Gönderilen yazılar sayfamızın arşivinde saklanır.


11)  Sayfamızda; Türkçe imla kurallarına ve harflerin yazım kuralları dediğimiz satır başı büyük harfler, özel isimlerin büyük harflerle başlaması kuralına uymayan makale, deneme, öykü ve şiirlere yer vermiyoruz.


12)  web sayfamıza; şiir,tiyatro, resim galerisi ve düz yazılar olarak yazı gönderen kişi kendisine ait öz geçmiş ve iletişim bilgilerini de yollamak zorundadır.


İzmir / 01.03.2005

www.kafiye.net
Hüseyin  DURMUŞ

İrtibat için adreslerim.

huseyinbiga54@gmail.com

kafiye54@hotmail.com

0 536 543 99 52

0 232 246 97 62

Hüseyin durmuş

Emekli Edebiyat Öğretmeni

Şair Yazar

www.kafiye.net edebiyat sayfası sahibi.

NEDEN KAFİYE NET?
Kafiye”  edebiyat terimi olarak; mısra sonlarındaki ses benzerliklerine denir.  Oluşumunun Türklerin sözlü Türk edebiyatı döneminden başlayıp günümüze kadar gelen, Türk halk edebiyatında şiir yazan ozanların üzerinde önemle durduğu bir uyumluluk, akıcılık olayıdır.

Başlangıcından günümüze ozanlarımızın yazdıkları tüm şiirlerde göze olduğu gibi kulağa da uyum sağlayan kafiye;  aynı zamanda halkımızın da kabul etmiş olduğu günlük yaşam tarzının bir şiir gibi uyum sağlayan yaşam biçimidir aynı zamanda. Anadolu şiiri Anadolu halkının yaşam biçimini yansıtan bir yaşam tarzı olduğu için; halkın kendisinin kabul etmeyeceği ne bir yaşam tarzını, ne de kabul etmeyeceği bir şiiri de kendi yaşam tarzı içerisine almaz.
Bu sayfaya “kafiye.net” dedim.Çünkü bu sayfada Anadolu insanın yaşamını da bulacaksınız. Anadolu insanının doğa ile uyumunu; doğa ile mücadelesini şiirlerde,öykülerde,türkülerde, fıkralarda bulacaksınız.Bu sayfa Anadolu insanının yaşam tarzı ve biçimi olarak karşınıza çıkacak.İl il Anadolu gezilirken yöre özelliklerini bulacaksınız bu sayfada.
Bu sayfada ayrıca insanların sorunlarına yer verilerek çözüm yolları araştırılacak Bu sayfada öğrenci-veli-öğretmen ilişkilerine, sorunların çözümlerine yönelik uygulamalar göreceksiniz. Bu sayfada kendinizi görecek ve aynı zamanda çözüm yollarını da beraber bulacağız.
İnsan yaşamının uyumunu şiirle birleştireceğiz, kafiye ile takviye yapacağız.  Ancak şunu asla unutmayacağız ki; yaşam bir uyumdur, doğa ile uyumudur, kendisi ile barışık olmasıdır, çevresi ile uyumudur.
Bu sayfaya sizlerde katılabilirsiniz. Sizlerin seslerini de bu sayfada başkalarına duyurmak bizim için bir onur ve gurur olacaktır. Eleştirilerinizi, olumlu veya olumsuz her türlü görüşlerinizi almak istiyoruz. Sizlerin bize tutacağı ışık çalışmalarımıza büyük bir azim ve şevk verecektir.
Sonsuz selam ve hürmetlerimizle.

09.Şubat. 2005
Hüseyin   DURMUŞ
www.kafiye.net

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
Değerli kafiye.net okurlarımız. Web sayfamıza göstermiş olduğunuz ilginize ve sayfamızda yazan şair ve yazar arkadaşlarımıza değer vermenizden büyük onur duyuyoruz. Bu ilginiz ve onurlandırmanız tüm kafiye.net ailesini gerçekten çok mutlu etmektedir. Bütün amacımız siz değerli okurlarımıza; bilgilendirme, eğlendirme, okurken dinlendirme, sizlere hoşça vakit geçirtmek, biraz olsun sizin duygu ve düşüncelerinize de tercüman olabilmektir. Ziyaret etmiş olduğunuz web sayfamıza okumuş olduğunuz şiir, makale, öykülere beğeninizi ve görüşlerinizi yazıyorsunuz. Bu  değerlendirmeniz ve görüşleriniz değerli kafiye.net ailesi yazanlarını çok mutlu etmektedir. Ancak sayfamızda yayın ilkelerimize uymayan, aynı zamanda da çok sevdiğiniz, özelim diye düşündüğünüz yazar arkadaşlarımıza çok özel duygu ve düşüncelerinizi yazmanız yayın ilkelerimize uymamaktadır. Şuan web sayfamız bir reklam kuruluşuna üyedir. Sizden isteğimiz yorumlarınızda özel duygularınızı açık olarak yazmamanız. Bundan önce olduğu gibi bu tür yazılar denetim gereği sayfadan silinecektir. Ayrıca web sayfamıza üye olurken türkçe karakterli harfleri kullanmamanız gerekmektedir.
Saygılarımızla

24 Yorum to “Misyonumuz”

 1. nuran üçer
  Ağustos 26th, 2011 22:38

  Hayırlı olsun..Sitenizi çok beğendim..Ama şiir eklemek istedim beceremedim..Yardımcı olursanız sevinirimm Saygılar..

 2. louis vuitton boots
  Şubat 5th, 2014 16:42

  It will be no exaggeration if one particular were to say that in present day time vacationers are far better informed, additional savvy and more demanding than they had been ever just before. They need out with the everyday journey style, visit unique locations, and stay in resorts or lodges which might be more deluxe and plush when compared to their houses. No wonder why almost every one of the journey providers both on-line and offline cater in direction of this growing craze and also you need to have not be filthy rich to appreciate their services..

 3. swiss watches replica
  Nisan 13th, 2014 08:50

  I wanted to develop a quick word to be able to appreciate you for the superb points you are giving on this site. My extensive internet research has finally been honored with reputable know-how to exchange with my classmates and friends. I ‘d state that that most of us website visitors actually are definitely lucky to dwell in a decent site with many special individuals with very helpful pointers. I feel rather blessed to have discovered your entire site and look forward to plenty of more exciting moments reading here. Thanks a lot once more for a lot of things.

 4. Birgül Sevil TEKİNAY
  Mayıs 11th, 2014 16:05

  Bugün ANNELER günü
  Tüm saatler seni bana getiriyor Annem
  Tüm çiçekler sen kokuyor
  Doğan güneşte silüetin
  Toprak , yaz yağmurlarıyla
  Seni bana hatırlatıyor Annem
  Rüzgarın ıslığında sesini duyuyorum
  Kuşlar kanatlanıp uçuyor Annem
  Tıpkı senin bu dünyadan göçüp gidişin gibi
  SENİ ÇOK ÖZLEDİM ANNEM
  ŞİİR :Birgül Sevil TEKİNAY

 5. ibrahim CELIKLI
  Mayıs 14th, 2014 17:30

  SAYFA DİZAYNI GÜZEL
  ŞAİİR NASIL YAYINLARIM BULAMASAM DA

  ŞİİRLER YAYINLANMIŞ AMA GENEL DURUM BERBAT “yorum yok” YAZIYOR ALTLARINDA

  DİĞER SİTELERDEKİ HASTALIK.. ŞAİRLER DÜNYAYA KENDİLERİNİN LÜTUF OLARAK GÖNDERİLDİĞİNE KANİ OLMUŞLAR.. “yazdım okuyun” TABŞ DİĞERLERİ DE ONLARI OKUMAYA GELMİŞ AHMAKLAR..

  OYSA YENİ YAYINLANDIĞINI DÜŞÜNEREK İLK OKUYAN BENİM DİYE BÖBÜRLENMİŞTİM.. BUNCA GÜZELLİĞİN KADRİ BİLİNMEZ Mİ..

  VERİLEN EMEĞİ KUTLUYORUM

  elbet bazılarını başlangıçta tolere ederim ama;

  beni okuyandan başkasını okumayacağım

  saygılar başarılar

 6. huseyindurmus
  Mayıs 16th, 2014 21:52

  Beğeninize çok teşekkürler İbrahim Bey. Sayfanın denetçisi ve gelen yazıların yayınlanması sorumluluğu tamamen bana ait. Yazılarınızın yayınlanması için benimle irtibat kurmanız gerekiyor. Faceden bana ulaşırsanız yazılarını nasıl yayına alacağımın açıklamasını yaparım. Görüşmek dileğiyle.

 7. Esra
  Eylül 20th, 2014 16:12

  Harikaa:-)

 8. Esra
  Eylül 20th, 2014 16:16

  Kafiye.nette nasıl üye olurum Hüseyin hocam

 9. Nejla BILGIN
  Mayıs 7th, 2016 22:26

  Muhteşem bir site. Yazı ve şiirlerimi Kafiye.Net’te görmekten memnun oldum.
  Diğer şair ve yazarların yayınladığı eserlere ulaşmak da beni ayrıca ziyadesiyle memnun etti.

  Çalısmalarınızda kolaylıklar ve başarılarınızın devamını dilerim.

  Saygılarımla,

 10. huseyindurmus
  Mayıs 9th, 2016 08:01

  Teşekkürler Nejla Hanım. Kafiye edebiyat sayfamıza hoş geldin. Sizin yazılarınızı ve şiirlerinizi sayfamızda yayınlamaktan mutluluk duyacağım. Daha nice güzel yazıarınızı paylaşmak dileğiyle saygıarımı sunarım.

 11. ZEKİ ÇELİK ( Ispartalı )
  Mart 22nd, 2017 23:31

  Edebiyat hocamızın böyle bir site kurması gönül dostlarım açısından isabet olmuş. Aranızda olmak isterim ama eserlerin telif hakkı konusunda sahip çıkıp koruma altına alındığını hissediyorum. Başka birilerinin alıntı yapıp başka site veya kitaplarında kaydetme durumunda kafiye net yetkilisi olarak bu eser konusunda belge verme durumunuz var mı? ayrıca aynı gün bir çok eser yazabilir miyiz? heceli şiir dışında yazı metinlerinede yer veriliyor mu? Burada yapılan arşivleri kitaba dönüştürme, sıralama şansımız varmı? Saygılar selamlar size.

 12. huseyindurmus
  Mart 31st, 2017 08:55

  Zeki Bey;

  Sayfamızda edebiyatın tüm alanında sunulan yazılar web sayfamızda yayına alınmaktadır. Sayfamızda yayınlanan yazılar ilk önce bizim sayfamızda yayına alınmış ise başka siteler bizden alıntı yapıyorsa ilk önce sizin adınızın olması zorunluluğu vardır. Sayfamızın linki kaynak olarak gösterebilir. Göstermez ise mutlaka o sayfalara sizin yollamanız söz konusu olmuş olabilir. Her ne olursa olsun başka sayfalardaki paylaşımlarda sizin adınız yazılmamış ve ya bir başkası yazılmış ise telif yasası gereğince yapılması gerekenler tarafımdan takip altına alına bilir.

  Face adresinize beni kaydederseniz daha geniş bir biçimde size bilgi verebilirim.

  Saygılarımla.

  Hüseyin Durmuş
  Emekli Edebiyat Öğretmeni
  Şair Yazar
  http://www.kafiye.net edeb,yat sayfası sahibi

 13. Anonim
  Mayıs 9th, 2019 21:50

  It is perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy.
  I’ve learn this publish and if I may just I wish to counsel you some attention-grabbing issues or advice.
  Maybe you can write subsequent articles relating to this article.
  I wish to read more things about it! Juventus Trja

 14. Anonim
  Mayıs 9th, 2019 23:45

  When I initially left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I receive 4
  emails with the exact same comment. There has to be a way you can remove me from that service?
  Cheers! aubameyang Fodboldtrje Brn

 15. Anonim
  Mayıs 10th, 2019 09:12

  I like the helpful information you provide in your articles.
  I’ll bookmark your weblog and check again here regularly. I am quite
  sure I will learn many new stuff right here! Best of luck for the next!

  arsenal trje akpom

 16. Anonim
  Mayıs 11th, 2019 05:07

  Superb blog you have here but I was curious if you
  knew of any community forums that cover the same topics talked about here?
  I’d really love to be a part of community where I can get feedback from other knowledgeable people that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me
  know. Thanks a lot! Kjpe Roma Edin D_eko Drak

 17. Anonim
  Mayıs 11th, 2019 07:36

  Just wish to say your article is as amazing. The clarity for your
  submit is simply spectacular and that i can suppose you’re an expert in this subject.

  Fine with your permission let me to clutch your feed to
  keep updated with approaching post. Thank you one million and please carry on the
  rewarding work. Tottenham Hotspurs Eriksen Trja

 18. Anonim
  Mayıs 11th, 2019 08:57

  Hello Dear, are you actually visiting this site on a regular basis,
  if so then you will absolutely get nice knowledge.
  Real Madrid Trja

 19. Anonim
  Mayıs 28th, 2019 19:58

  It’s a pity you don’t have a donate button! I’d definitely donate to this outstanding blog!
  I suppose for now i’ll settle for bookmarking
  and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this site
  with my Facebook group. Talk soon! Fotbollsklder

 20. Anonim
  Mayıs 29th, 2019 03:56

  Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading?
  I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any suggestions would be greatly appreciated. Gnstige Fuballtrikot

 21. Anonim
  Mayıs 30th, 2019 17:25

  Thanks for another magnificent post. The place else may just anyone get that type of info in such a perfect method of writing?
  I’ve a presentation next week, and I’m at the search for such info.
  fuballtrikots kaufen

 22. Anonim
  Mayıs 30th, 2019 22:44

  Very good article. I’m experiencing many of these issues as
  well.. Nyeste Fodboldtrjer

 23. Anonim
  Mayıs 31st, 2019 19:51

  Hey there! Someone in my Myspace group shared this
  site with us so I came to check it out. I’m definitely loving the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers!
  Wonderful blog and outstanding style and design. Napoli fodboldtrjer

 24. Anonim
  Haziran 1st, 2019 09:29

  I don’t know if it’s just me or if perhaps everybody else experiencing problems with your
  blog. It seems like some of the text on your content are running off the screen. Can somebody else please comment and let me know if this is happening to them
  too? This may be a problem with my web browser
  because I’ve had this happen before. Thank you lazio Trje Brn

Yorum Yapın