Kategoriler

Ömer Faruk HÜSMÜLLÜ Kategoriler

Tarih 1 Kas 2019 Kategori: Ömer Faruk HÜSMÜLLÜ

İN AŞAĞIYA ULAN

İn Aşağı Ulan Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önü. Durakta iki dolmuş bekliyor. İkisinde de oturacak yerler dolu, çok sayıda da ayakta yolcu var. Öndekinde daha çok. Yolcuların çoğu ya muayene olup evine dönen hastalar ya da bir yakınları hastayı ziyarete gelmiş kimseler. Kahya soranlara, dolmuşların güzergahını açıklıyor. İki yolcu daha binince öndeki dolmuş hareket […]

Tarih 14 Ara 2012 Kategori: Ömer Faruk HÜSMÜLLÜ

BUNALIM VE FATURA

Maviş, yeni sahibinin yedeğinde oldukça uzun bir yolu kat ettiği halde yine de hayatından memnun görünüyordu. Çünkü bu yolculuk sayesinde, hem birçok yeri görmüş oluyor, hem de şimdiye kadar hiç tatmadığı nefis otlarla midesini doldurabiliyordu. Boynundaki yular, canını biraz sıkmıyor değildi, ama nasıl olsa sonunda ona da alışabileceğini düşünüyordu. Yolun iki yanından adeta fışkırırcasına çıkmış otların hepsini yemek istiyor; sahibi ise ancak arada sırada buna izin veriyordu. Maviş, tombul memelerindeki sütün artması yüzünden onları taşımakta güçlük çekiyordu. Buna rağmen

Tarih 9 Ara 2012 Kategori: Ömer Faruk HÜSMÜLLÜ

HIRSIZ KİM?

Avni,Kadıköy vapur iskelesinin önünde dolanıp duruyordu.Birisini bekler gibiydi,ama aslında öyle birisi de yoktu.

İskelenin çıkışındaki büfeden gelen döner kokuları açlığını daha da artırıyordu.”Tavuk mu,et mi?Tavuk döner olmalı, yok değil bu kadar nefis kokan et dönerdir.Belki de tavuktur!Ne fark eder?Bak şu amca nasıl da avurtlarını şişire şişire yiyor döner lokmalarını.Boğulacak.O kadar kocaman da ısırılmaz ya…Çekti ayranı,ama zor yuttu gene de lokmayı.” Diye düşünüyordu.

Vakit ikindiye yaklaşmıştı.Gökyüzü kara bulularla doluydu,ama yağmur yağmıyordu. Birkaç adım ötesinde bir köpek, kuyruğunu sallıyarak bir şeyler verecek umuduyla ona yaklaştı.

Tarih 5 Ara 2012 Kategori: Ömer Faruk HÜSMÜLLÜ

Bİ CİGARA VERSENE!

Kendini yatağa yapıştırılmış gibi hissediyordu. Bir yanından diğer yanına dönmek için yapışan yanını kurtarması gerekiyordu ki, bu da dakikalarca sürüyordu. On aydır bu durumu devam ediyordu.