Kategoriler

Denemeler Kategoriler

Tarih 21 Oca 2018 Kategori: Govher Rustamova

Hər vaxtınız xeyir

Hər vaxtınız xeyir .
Bir statusa rast gəldim , açığı mənə çox pis təsir etdi . 
Xanım yazır ki , cavanlarımız 20 yanvar hadisələri ilə bağlı keçirilən sorğuya cavab verə bilmirlər , Qanlı Yanvar hadisələri ilə bağlı heç bir bilgiləri yoxdur . Görəsən , bunun səbəbi ailələrdədir , yoxsa məktəblərdə ?

Tarih 16 Oca 2018 Kategori: Niki Şemsi Nigari

BİR QIZ

Bir qiz dunyaya gelir bir sarayin içində..sarayin divarlari qizildan olur ..baxcasi olur, gul cicekli gozel bir bagca .. quşlar oxuyur filan.. ama bu qiza bu bagcaya duşmek qadaga olunur.. bu sarayin çölüne çıxmaga izin verilmir..qiz bu bagcaya hemise uzaqdan baxib kifayetlenir..ozune meşguliyyet de tapir hezz almaqcun..gozel toxuyur,tikir,resmler cekir..

Tarih 24 Ara 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

Uyudun Uyandın Ne Değişti

Bu sabah uyanan pek çok kişi gene ellerine kazma ve küreklerini aldı, karşılarında onlara engel gördükleri kim varsa kuyularını kazmaya başladılar.
İnsanlar birbirlerini kandırmak için yalan söylemeye çoktan başladılar bile. Günaydın demeden önce bugün ne kötülük yapayım diye düşünür oldu kötü yürekler.

Tarih 11 Kas 2017 Kategori: Elvan USUL

DÜNYA

Ne kadar mutlu bir dünyamız var. Döne döne gidiyor güneşin peşinden. İçindeki anaforlara, çalkantılara, savaşlara isyanlara, yıkımlara hic aldırış etmeden hedefine ilerliyor.

Çünkü onun bir ışığı var. Ve ışık onun yolunu belirliyor. Işığına güveniyor. Şayet bir an içine dönüp baksa biliyor ki yolunu şaşıracak, yok olacak.

Tarih 24 Eki 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

YÜREĞIMIZDE KALANLAR

Insan bir yakınını kaybedince dünyası başına yıkılır, tüm renkler griye döner ve duygular anlamsızlaşır. Tüm seslere kulakları tıkanır, sadece kaybettiği sevdiğinin sesini duymak ister. O anda onu unutmaktan korkar ve hayalini gözlerinin önüne getirmek ister. O hayal gözünün önüne bir türlü gelmez, yorulur gene de görüntüleri tekrar görmeye çabalar.

Tarih 19 Eki 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

YOL HALİ

Yolculukları severim, özellikle nereye gideceğini düşünmeden doğaçlama arabaya atlayıp canın nereye gitmek istiyorsa oraya gidilen yolculukları daha çok severim.
Yol üzerinde uğranılan yerlerde insanlarla tanışmak ve o yörenin ilginç hikayelerini dinlemek bilgi dağarcığını doldurur.

Tarih 23 Eyl 2017 Kategori: Neslihan Eyüboğlu

İftar Vakitleri

Her evde olduğu gibi bizim evdede İftar vakitleri çok telaşlı geçerdi.Annemin gözünde evlatlarını ve eşini mutlu edip doyurmanın telaşını görmek bile karnımızı doyururdu bizim.Hani derlerya “kadının hamaratı bir başkadır”diye.Bizdeki de o hesap annemin eli bir başka hamarattı.Saatler yaklaşınca açlığı hatırlatan ve mutfaktan tüm köy yerine yayılan kokular sofra başı keyfine davet ederdi hepimizi

Tarih 23 Eyl 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

VAZGEÇMEK

Hiç anlayamadın neden senden bu kadar kolay vazgeçtiğimi. Belkide bu kadar kolay gidebileceğimi düşünmemiştin. Insan nedense hep kendini vazgeçilmez sanır. En büyük yanılgı belkide bu vazgeçilmezim duygusunun diğer duyguları kör etmesi sebep olabilir. Çok iyi arkadaştık çok biz seninle eskiden. Sen benim kız lisesinde eğitim görenlerin çok iyi bildiği arkadaştan öte kardeşim gibiydin.

Tarih 23 Eyl 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

HERKES KISMETİNİ YER

Sefaköy’ ün kenar mahallesinde aldıkları arsaya iki katlı binayı zor koşullarda inşa etmişlerdi. Ailenin her ferdi semtteki farklı fabrikalarda işçiydi. Önce alt kat yapılmış, üç yıl sonrada üst kat inşa edilmişti. Binanın üzerinde Demir filizleri vardı ve parayı denkleştirdileri vakit üçüncü katı da yapacaklardı.

Tarih 12 Eyl 2017 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Saygı göster ki saygı göstereyim!

Sevgili dostlar en ilginci ne biliyor musunuz! Son zamanlarda o kadar çok Şair arkadaşlar var ki, inanın şair dostlar asla bana alınmasın Bir şair şiirini yazarken o şiiri bir günde, 10 günde bir ayda yazar. Ne olursa olsun bir günde 5 tane 10 tane şiir yazılmaz.