Kategoriler

Denemeler Kategoriler

Tarih 23 Haz 2018 Kategori: Hatice Kübra ÖKTEM

Gelişigüzel.

Gülbeşeker’den sonra en sevdiğim kelime bu. Bir zamandır böyle yaşıyordum. Durup durup bazı şeylerin, seni karşı duvarda canlanan anıya çivilemesi hoş oluyordu aslında. Ben bunun durup durup değil de hiç durmamasını istedim ve oldu. Nasıl oldu? Gelişigüzel..

Tarih 26 May 2018 Kategori: Hatice HANTAL

Kocasının Nazlısı

“Kocası´nın Nazlısı” olmayı her kadın beceremez…
Her kadın bu rolün hakkını veremez.
Çünki, bu iş öyle basit veKocasının Nazlısı kolay değildir.Özel bir yetenek ister.
Nazlı kadın olmak sonradan öğrenilen bir şey değildir.Doğuştan itibaren nazlandırılıp şımartılmış olmak gerekir.

Tarih 26 May 2018 Kategori: Niki Şemsi Nigari

Bizim Problemlerimiz

Bizim problemlərimizin başında duran bilirsiz nədi?.”Anlayışsızlıq”..Bir-birimizə qarşı anlayış göstərmirik ,özümüzü qarşımızdakının yerinə qoyub düşünə bilmirik.biz ancaq öz dediyimizi anlayırıq, qarşımızdakı nə deyir anlamırıq ,daha dogrusu biz yalnız özümüzü dinləyirik, qarşımızdakını dinləməksə yazinin uzunə oxumadan sadəcə baxmaq kimi olur, bəzi sozlər gozumuzə

Tarih 26 May 2018 Kategori: Niki Şemsi Nigari

Xoşbəxtlik nədi?

xoşbəxt i nsanlar darıxırmı? ümumiyyətlə xoşbəxt insan varmı? xoş anları çox olan insanlar var bir də bəd anları çox olan…əslində xoşbəxt və bədbəxt deyə bir şey yoxdu bu bizim düşüncəmizdədi..əsas odu ki insan özünü necə hiss edir…bəzən əslində kiçik olan bir sevinclə özümüzü dünyanın xoşbəxti hiss edə bilərik bu həmin ana aiddi sonra keçib gedir..biz həmin an xoşbəxt oluruq..

Tarih 12 May 2018 Kategori: Nejla BİLGİN

KÖR SOKAKLARIN SARHOŞU

Issız sokaklarda, kör sokak lambalarının altında kaybettiğim umudumu aradım. Çişeleyen yağmurda hüzünlerimden arınmak için usul adımlarla çıkmaz sokaklarda kayboldum. Gece boyunca havlayan köpek seslerini yoldaş edindim kendime. Sesime yabancı oldu kulaklarım, o kadar uzun zaman hiç kimse İle konuşmamıştım, bazen kendi kendime mırıldanmak istedim fakat sesimin çıkmadığını fark ettim.

Tarih 12 May 2018 Kategori: Nejla BİLGİN

KİM BU AMERİKALILAR !

Dünyanın bir ucunda yaşayıp, dünyayı yönetenler. Hangi ülkeye mutluluk ve huzur verdiniz? Ayak bastığınız her yeri çöle, yerel halka yaşamı cehenneme çevirdiniz.
Süt tozu, Vita yağı, lastik ayakkabı ile girdiniz yaşantımıza. Şimdi ise gizliden o reklamlarla bizi yönetiyorsunuz. Hava gibi her yerde varsınız.

Tarih 29 Nis 2018 Kategori: Ülkü DUYSAK

Bugün 27 Nisan

Bugün benim doğum günüm. Hiçbir zaman şatafatlı bir kutlama yapmadım. Buna gerek de duymadım. Tıpkı yeni bir yıla girerken olduğu gibi, geriye dönük değerlendirmeler yaparak günlerimi nelerle doldurduğuma baktım. Hatalarımı dizdim yan yana, nedenlerini sorguladım. Çıkardığım sonuç bana şunu gösterdi:

Tarih 26 Nis 2018 Kategori: Niki Şemsi Nigari

İş Bitiminde

İşlərimi bitirib evə getməyə hazırlaşırdım.Paltomu geyinərkən gözlərim pəncərədən çölə baxırdı.Bayırda qar yağır,balaca yupyumru qapqara gözləri olan təxmini 3 yaşlarında olan birqızcıgaz bayırdan dükanın içinə baxırdı.Uşaq necə də şirindi,ürəyimə qəribə bir istilik doldu bu qızcıgaza baxarkən.Gözlərim doldu,

Tarih 27 Mar 2018 Kategori: Nahide Tagiyeva Qurbanova

Bir qelbin hicqiriqlari

Qadin goz yawlari icinde sevdiyi adama illlerle onu sevdiyini ve hec bir zaman uutmadigini soylese bele adam dinmir susmaga ustunluk verirdi.Gah astadan gah da hicqiriqlara aglayan qadinin sakilewmesi ucun hec bir soz soylemeyen adam nehayet ki onun qelbini uwude bilecek bir sesle dillendi

Tarih 27 Mar 2018 Kategori: Nahide Tagiyeva Qurbanova

Secdegahdaki dua,,

Semanin bagrini yaran wimweklerin iwiginda mesciddeki secdegahda diz coken qadin cox aydin gorsenirdi.Ellerini qowalayib yuxari qaldirib picilti ile dua eden qadinin dodaqlari terpenmese daw heykele benzeyerdi.Minareden seslenen azanin sesi bele onu etdiyi duadan ayirmadi.Pencerenin webekeleri arxasindan onu izleyen adam sebirle onun duasini bitirmesini gozleyirdi.