Kategoriler

Hacer Taner Bulut Kategoriler

Tarih 15 May 2019 Kategori: Hacer Taner Bulut

RENKLER BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

Masal masal mat atar. İki tilki ot satar. Bindim deveboynuna. Gittim Halep yoluna. Halep yolu gül Pazar; İçinde tilki gezer.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zamanların birinde dünyamızda sadece siyah ve beyaz renkler varmış. Hani şimdi gördüğümüz sarı, kırmızı, turuncu, mor, mavi renkler yokmuş.

Tarih 7 May 2019 Kategori: Hacer Taner Bulut

YOKSUL TERZİ

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde eski zamanlardan birinde yoksu  ve iyi kalpli bir terzi varmış. Yoksul terzi tek katlı küçük kulübesinde tek başına yaşarmış.

Akşamdan sabaha kadar çalışır. Kuşluk vakti uykuya dalar, öğle vakti ise diktiği eşyaları esnaflara satmaya gidermiş.

Tarih 7 May 2019 Kategori: Hacer Taner Bulut

SİHİRLİ KÂSE VE DİLRUBA HATUN

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde eski zamanlardan birinde bir köy varmış. Bu köyün varlıklı mı varlıklı bir ağası varmış. Ağa bir gün çok hastalanmış. Öleceğini anlayınca da eşi Dildar hanımı yanına çağırıp:

-Benim güzeller güzeli zevcem ben bu gün yarın hakkın rahmetine kavuşacağım.İzin verirsen senden bir isteğim olacak.

Tarih 24 Nis 2019 Kategori: Hacer Taner Bulut

SAKLI KİTAP VE HEKİM FASİH

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde eski zamanlarda ülkenin birinde Hisam adında aksi mi aksi  inatçı mı inatçı dediğim dedik çaldığım düdük bir hükümdar varmış.

Hükümdar Hisam ülkesinde bilgisi dışında hiçbir durumun olmasını istemez,herşey kontrolüm altında olsun istermiş. Bu sebepten kitaplardan ve yazarlardan hiç hoşlanmazmış.