Kategoriler

Nejla BİLGİN Kategoriler

Tarih 27 Mar 2018 Kategori: Nejla BİLGİN

Nevruz/Bahar Bayramı Kutlu ve Mutlu olsun!

Baharın gelişi ve dostluğun müjdeleyicisi şeklinde nitelendirilen ve her yıl Dünya genelinde çeşitli şenlikler eşliğinde karşılanan Nevruz Bayramı kutlu olsun.
Dünya genelinde ve ağırlıklı olarak Anadolu ve Orta Asya medeniyetleri tarafından, baharın gelişi ve dostluğun müjdeleyicisi adı altında kutlanan Nevruz, her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli yöresel etkinliklerle kutlandı.

Tarih 27 Mar 2018 Kategori: Nejla BİLGİN

YAŞ ALMAK HAYATTAN

Yaşlanmak ve yaşlı olmak insanların büyük bir çoğunluğunun korkusu oysa yaşlanmak kaçınılmaz bir son. Kum saatinden akan kumlar zamanın azaldığının ve yaşlılık günlerinin yaklaştığının habercisi. İstediğiniz kadar dış görünüşünüz yaşınızdan küçük göstermenize sebep olsun beden yaşınız ve ruhunuz yaşlanır ve gerçek yaşınızı yansıtır.

Tarih 19 Şub 2018 Kategori: Nejla BİLGİN

YALNIZ İÇİLEN KAHVELERDEKİ YALNIZLIK

Kahvesinden küçük bir yudum aldı kadın, yoğun kahve tadını damağında hissetti. Kahveyi naneli lokum İle birlikte içmeyi tercih ederdi. Boğazından midesine giden kahve İle naneli lokumların tadı birbirine karıştı. Şekersiz kahve İle az şekerli yoğun nane aromalı lokum günün olmazsa olmazı idi. Kahveyi yalnız başına içmeyi hiç sevmezdi gerçi hiçbir yiyeceği tek başına yemeyi

Tarih 24 Ara 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

Uyudun Uyandın Ne Değişti

Bu sabah uyanan pek çok kişi gene ellerine kazma ve küreklerini aldı, karşılarında onlara engel gördükleri kim varsa kuyularını kazmaya başladılar.
İnsanlar birbirlerini kandırmak için yalan söylemeye çoktan başladılar bile. Günaydın demeden önce bugün ne kötülük yapayım diye düşünür oldu kötü yürekler.

Tarih 24 Eki 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

YÜREĞIMIZDE KALANLAR

Insan bir yakınını kaybedince dünyası başına yıkılır, tüm renkler griye döner ve duygular anlamsızlaşır. Tüm seslere kulakları tıkanır, sadece kaybettiği sevdiğinin sesini duymak ister. O anda onu unutmaktan korkar ve hayalini gözlerinin önüne getirmek ister. O hayal gözünün önüne bir türlü gelmez, yorulur gene de görüntüleri tekrar görmeye çabalar.

Tarih 19 Eki 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

YOL HALİ

Yolculukları severim, özellikle nereye gideceğini düşünmeden doğaçlama arabaya atlayıp canın nereye gitmek istiyorsa oraya gidilen yolculukları daha çok severim.
Yol üzerinde uğranılan yerlerde insanlarla tanışmak ve o yörenin ilginç hikayelerini dinlemek bilgi dağarcığını doldurur.

Tarih 23 Eyl 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

VAZGEÇMEK

Hiç anlayamadın neden senden bu kadar kolay vazgeçtiğimi. Belkide bu kadar kolay gidebileceğimi düşünmemiştin. Insan nedense hep kendini vazgeçilmez sanır. En büyük yanılgı belkide bu vazgeçilmezim duygusunun diğer duyguları kör etmesi sebep olabilir. Çok iyi arkadaştık çok biz seninle eskiden. Sen benim kız lisesinde eğitim görenlerin çok iyi bildiği arkadaştan öte kardeşim gibiydin.

Tarih 23 Eyl 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

HERKES KISMETİNİ YER

Sefaköy’ ün kenar mahallesinde aldıkları arsaya iki katlı binayı zor koşullarda inşa etmişlerdi. Ailenin her ferdi semtteki farklı fabrikalarda işçiydi. Önce alt kat yapılmış, üç yıl sonrada üst kat inşa edilmişti. Binanın üzerinde Demir filizleri vardı ve parayı denkleştirdileri vakit üçüncü katı da yapacaklardı.

Tarih 9 Eyl 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

KAYBEDİLENLER

En çok ağlarken yalnız ve kimsesiz olur insan. Yürek ağlamadan göz ağlamaz. Eskiden çok değil dört yıl önce ağlayanlara kızar ve onları zayıf olmakla suçlardım.Sinirlerimin Çelik kadar sağlam olduğunu sanar ve iddia ederdim.

Oysa yaşamamıştım yaprak dökümünü ve hazan mevsimine çok var sanıyordu yüreğim. Başım boş başaklar gibi havada, yüreğimde günlük tasalar dışında ağırlık yoktu.

Tarih 29 Ağu 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

TELEFONLAR AKILLI , İNSANLAR AKILSIZ MI

Koştum ve yerden kaldırdım, oturttum dudağı patlamıştı ve kanıyordu. Çantamdan ıslak mendil ve kağıt mendil çıkarıp yüzünü temizleyip kanayan yere tampon yaptım. Arkadaşları ise gözleri korkudan büyümüş şekilde şaşkınca bakıyordu. Çocuğun tekrar bisiklet kullanmasını sakıncalı gördüm. Yanlarında telefon olup olmadığını sordum. Anneleri evin dışında ellerine telefon vermiyormuş.