Kategoriler

Nejla BİLGİN Kategoriler

Tarih 24 Ara 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

Uyudun Uyandın Ne Değişti

Bu sabah uyanan pek çok kişi gene ellerine kazma ve küreklerini aldı, karşılarında onlara engel gördükleri kim varsa kuyularını kazmaya başladılar.
İnsanlar birbirlerini kandırmak için yalan söylemeye çoktan başladılar bile. Günaydın demeden önce bugün ne kötülük yapayım diye düşünür oldu kötü yürekler.

Tarih 24 Eki 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

YÜREĞIMIZDE KALANLAR

Insan bir yakınını kaybedince dünyası başına yıkılır, tüm renkler griye döner ve duygular anlamsızlaşır. Tüm seslere kulakları tıkanır, sadece kaybettiği sevdiğinin sesini duymak ister. O anda onu unutmaktan korkar ve hayalini gözlerinin önüne getirmek ister. O hayal gözünün önüne bir türlü gelmez, yorulur gene de görüntüleri tekrar görmeye çabalar.

Tarih 19 Eki 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

YOL HALİ

Yolculukları severim, özellikle nereye gideceğini düşünmeden doğaçlama arabaya atlayıp canın nereye gitmek istiyorsa oraya gidilen yolculukları daha çok severim.
Yol üzerinde uğranılan yerlerde insanlarla tanışmak ve o yörenin ilginç hikayelerini dinlemek bilgi dağarcığını doldurur.

Tarih 23 Eyl 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

VAZGEÇMEK

Hiç anlayamadın neden senden bu kadar kolay vazgeçtiğimi. Belkide bu kadar kolay gidebileceğimi düşünmemiştin. Insan nedense hep kendini vazgeçilmez sanır. En büyük yanılgı belkide bu vazgeçilmezim duygusunun diğer duyguları kör etmesi sebep olabilir. Çok iyi arkadaştık çok biz seninle eskiden. Sen benim kız lisesinde eğitim görenlerin çok iyi bildiği arkadaştan öte kardeşim gibiydin.

Tarih 23 Eyl 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

HERKES KISMETİNİ YER

Sefaköy’ ün kenar mahallesinde aldıkları arsaya iki katlı binayı zor koşullarda inşa etmişlerdi. Ailenin her ferdi semtteki farklı fabrikalarda işçiydi. Önce alt kat yapılmış, üç yıl sonrada üst kat inşa edilmişti. Binanın üzerinde Demir filizleri vardı ve parayı denkleştirdileri vakit üçüncü katı da yapacaklardı.

Tarih 9 Eyl 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

KAYBEDİLENLER

En çok ağlarken yalnız ve kimsesiz olur insan. Yürek ağlamadan göz ağlamaz. Eskiden çok değil dört yıl önce ağlayanlara kızar ve onları zayıf olmakla suçlardım.Sinirlerimin Çelik kadar sağlam olduğunu sanar ve iddia ederdim.

Oysa yaşamamıştım yaprak dökümünü ve hazan mevsimine çok var sanıyordu yüreğim. Başım boş başaklar gibi havada, yüreğimde günlük tasalar dışında ağırlık yoktu.

Tarih 29 Ağu 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

TELEFONLAR AKILLI , İNSANLAR AKILSIZ MI

Koştum ve yerden kaldırdım, oturttum dudağı patlamıştı ve kanıyordu. Çantamdan ıslak mendil ve kağıt mendil çıkarıp yüzünü temizleyip kanayan yere tampon yaptım. Arkadaşları ise gözleri korkudan büyümüş şekilde şaşkınca bakıyordu. Çocuğun tekrar bisiklet kullanmasını sakıncalı gördüm. Yanlarında telefon olup olmadığını sordum. Anneleri evin dışında ellerine telefon vermiyormuş.

Tarih 28 Ağu 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

BİR İNSAN BİR HAYAT

Dünden beri haberleri izliyorum. Ünlü bir sunucu beyefendi otel odasında öldürülmüş. Herkes üzgün ve acısını paylaşıyor. Birde olayın diğer tarafı bir kadın var ölen. Önce bir adamı öldürmüş sonra kendi canına kıymış.
Paylaşımlara baktım herkes katil diye kadına yüklenmiş. Sadece düşündüm ve merak ettim. Kadını o noktaya hangi ruh hali getirdi acaba diye.

Tarih 27 Nis 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

HERKES KENDİ HAYATINI YAŞAR

Rüzgar gibi koşardık bakkala, sokakta arkadaşlarımızı görür havadisleri öğrenirdik. Sabahları gazete alır heyecanla sayfalarını okurduk. Mobil telefon, apartman görevlisi, güvenlik, internet ile market alışverişi ve market bile yoktu. Televizyon 7/24 açık değildi . Her evde de yoktu. Yayın saati kısıtlıydi fakat o bile bizi mutlu etmeye yetiyordu. Yazlık sinemalar ise sosyalleşme yeriydi.

Tarih 25 Şub 2017 Kategori: Nejla BİLGİN

GÖNÜLLÜ MAHKUM

Yağmur yağıyor gökten inceden inceye. Damlalar telaşsızca düşüyor Arnavut kaldırımı taşlara. Taşlar memnun gökten yağan inci tanelerinden, kuyumcu vitrini gibi parıldıyor yüzleri. Belkide zenginliğinin farkında bu sebeple bu kadar sessizce mutluluğunu sermiş yüzüne.