Kategoriler

İlknur Özgün Yıldırım Kategoriler

Tarih 20 Eki 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Hayallerine

Düşünüyorum da bu zamanda yetişen gençliği… Hayallerine kavuşmak için gece gündüz nasıl da sınavlara çalışırlar. Uyuyamazlar,eğlenemezler,mutsuz olurlar bol bol soru çözerler. Sınavlar berbat geçer.Kimse nasılsın diye sormaz.Herkes sınava az kaldı,yapamazsan hayatın biter der. Ne olur yani biri ellerinden tutsa,hayallerine yardım etse.

Tarih 3 Ağu 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Olmuyorsa Üzülme Tekrar Dene

Protesto ediyorum, ama her şeye…Neden hiçbir şey istediğim gibi olmuyor….Ama bıkmadan istiyorum ve inanıyorum bir gün bu gerçekleşecek…. Benim istediğim çok büyük şeyler değil ki. Fırsat verilse neler neler istemezdim ki diye dert yananlar!

Tarih 31 Tem 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Görünmeyen Benlik

Her sorunun basit bir cevabı vardır ancak henüz bu cevabın farkında değildi genç bayan psikolog.
Diyelim ki hastanız on bir yaşlarında üstelik kendi çocuğunuz. Hayatını baştan aşağı değiştiren kendi gizemini keşfeden bir evlat ki kendi gizli ve gizemli güçlerin farkında ve kontrolün kendisinde olduğunu görüyorsunuz. Bu fikrin ne kadarını benimsersiniz?

Rabbım hayatta önemli olan her şey için nefes alabildiğim ve nefes verebildiğim için sana teşekkür ederim. Değer olan sevgi ve bilgiye ulaşmamı sağla.Geçen zaman ve söylenen sözlerin geri alınamayacağını öğret. Hatta anne ve babamızın değerini onları kaybedince değil kaybetmeden anlamamı sağla.Onca tebessümle ve sükutla hayatıma çözümler getir.

Tarih 19 Tem 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Şiir Severlik

Kendimi ifade etmekle çok çekingen birisi olduğumu peşinen söyleyeyim. Bugüne dek kavram ve düşüncelerimi daha belirgin kılmak amacıyla şiir yazmaya gönül verdim. Bu sevda yaklaşık 5 yıl önce tesadüf üzere şair bir dostumun teşviki üzerine başlamış oldu.

Tarih 27 Mar 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

HEDİYELERLE

Bu
Yıl Ağacımı
Hediyelerle
Donatmak yerine,
Her dalını bir dostumun

Tarih 27 Mar 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Geç Tanıdım

‘Geç tanıdım,çok sevdim ama erken kaybettim.’ diyenlere…

Yürekten silinmeyen akıldan çıkar mı hiç? Şerha şerha bölünse de ruhun özledikçe çıkarırsın sesini hapsettiğin beyninden. Kulaklarını kapatabilirsin belki, ya kalbini.

Tarih 6 Mar 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

GÜNÜN SÖZÜ OLSUN MU…

Şunu söyleyeyim ki sözüm meclisten dışarı,
Laf soktuğunuzda üzerine alınması gerekenlerle, üzerine alınanların toplamı boş küme:)))))))) Onuda belirteyim…

Az konuşun her konuda bir fikriniz olmasın ve bir konuyu lastik gibi uzatmayın. (Neticede hükümet sözcüsü veya AB genel sekreteri değilsiniz)

Tarih 6 Mar 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Pazartesi Diyete Başlayıp Salı Bırakanlar

Yaa yinemi pazartesi diye sızlanarak uyanıp üşüyerek işe gelenler,

Şşşşttt pazartesi temizlik günüdür deyip, kocayı çoluk çocuğu evden postalayıp, işe girişen temizlik mihmandarı olanlar,

Hafta sonu planlarının hiçbirini (özellikle de ders çalışma bölümünü) uygulayamadan pazartesiye kavuşan çalışkan

Tarih 6 Şub 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Hayat

Kış güneşi Körfezin üzerinde hızla kayboluyor. Denizden yükselen kırık ışıklar griye doğru sönen aydınlığı çaresizce tutmaya çalışıyor. İzmir’in dağını taşını derme çatma binalarla doldurduk ya siyah beyaz fotoğraflardaki gibi keskinliği ve netliği yitirmiş gariban ve köhne bir o kadar da hayatlarımız, onlar ki plansız programsız bol tesadüflü günler sunuyor her birimize.