Kategoriler

İlknur Özgün Yıldırım Kategoriler

Tarih 2 Mar 2019 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Verilmiş sadakamız varmış…

Dün canım ablamın 51. günü olan lokmasını döktük. Özdere dönüşü gecenin bir vakti sol şeritte ilerlerken orta şeritteki trafik canavarı bizi fark etmiş olmasına rağmen sinyalsiz yan yan gelmeye başladı.Hızını artırarak arabanın soluna çarptı hızla uzaklaştı. Bariyerle aramızdaki mesafe azalmıştı acı bir fren sesi eşliğinde arabanın önü,bariyeri aştı taşlık yere girdik ortalık toz duman, bu seferde geriye doğru savrulduk direksiyon hakimiyetini kaybettik, yaklaşık 10 m ilerideki bariyere arkadan çarptık.

Tarih 2 Mar 2019 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

İnsanlar Değişir mi?

On beş yaşından başlayarak hayatımın her aşamasında kendim için en doğru kararı verdiğime inandım. Ergenlik yanılgılarım hiç olmadı belkide buna fırsat verilmedi. Orta yaşa geldiğimde, gençlik döneminde aşık olduğum ve uğruna ölümü göze alacağıma yürekten inandığım insandan, hayat boyu kazandıklarımın yarısından vazgeçtim.İnsan neden gelecekte pişman olacağı kararlar verir? Zamanın üzerimizdeki etkisini ön göremediğimizden olsa gerek.

Tarih 28 Kas 2018 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Tarihsel Hafıza Silinirken..

Eee bir gidelim yolun sonuna doğru buluruz herhalde… döne dolana gün biter o ayrı, gerçi iyi tarafına bakılırsa bir sürü de yeni şeyler görmüş oluruz. Kaybolduğumuzu varsaymazsak, o şehrin bu şehrin derken koca bir ulusun ruhunu çözmek; insanların,toplumun ve de sokakların hafızasını silmek ne demek? ‘Ne zamandan beri’ sorusunu yöneltiyoruz?Hatırasız, saygısız, kimliksiz “demokrat alkışlar” altında birazda intikam duygusuyla nerede o bir davaya adanmışlık!!

Tarih 17 Eki 2018 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Gerekli midir?

“Bunların hepsini nasıl halledeceğiz” diye kara kara düşünürken.. tatil döneminize denk getirdik. Bir güzel tarafı vardı. İşimizi planlı ve programlı yaptık, oluşabilecek sorunları önceden görebildik yapılmış bir şeyi yıkıp yeniden yapma veya tadilat süresinin fazla uzaması gibi sorunlar yaşamadık çok şükür.

Tarih 17 Eki 2018 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Anlıyor musunuz?

Birini teselli etmek istiyorsanız aman dikkat! Öyle ki konuşulacak konu bulamadığınızda çok pis suskunluklar olur. Mal mal oturup, gözünüzü boşluğa dikip sanki uzaklara dalmışsınız gibi rol yapmanıza neden olur. Hele ki konuşma esnasında karşı tarafın vücut dilinden ister sözlü olsun, olumsuz tepkiler alınması durumunda kişideki konuşma isteği yok olur. Konuşacak bir sürü konu olsa da kişinin konuşası kalmamıştır.

Tarih 20 Eki 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Hayallerine

Düşünüyorum da bu zamanda yetişen gençliği… Hayallerine kavuşmak için gece gündüz nasıl da sınavlara çalışırlar. Uyuyamazlar,eğlenemezler,mutsuz olurlar bol bol soru çözerler. Sınavlar berbat geçer.Kimse nasılsın diye sormaz.Herkes sınava az kaldı,yapamazsan hayatın biter der. Ne olur yani biri ellerinden tutsa,hayallerine yardım etse.

Tarih 3 Ağu 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Olmuyorsa Üzülme Tekrar Dene

Protesto ediyorum, ama her şeye…Neden hiçbir şey istediğim gibi olmuyor….Ama bıkmadan istiyorum ve inanıyorum bir gün bu gerçekleşecek…. Benim istediğim çok büyük şeyler değil ki. Fırsat verilse neler neler istemezdim ki diye dert yananlar!

Tarih 31 Tem 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Görünmeyen Benlik

Her sorunun basit bir cevabı vardır ancak henüz bu cevabın farkında değildi genç bayan psikolog.
Diyelim ki hastanız on bir yaşlarında üstelik kendi çocuğunuz. Hayatını baştan aşağı değiştiren kendi gizemini keşfeden bir evlat ki kendi gizli ve gizemli güçlerin farkında ve kontrolün kendisinde olduğunu görüyorsunuz. Bu fikrin ne kadarını benimsersiniz?

Rabbım hayatta önemli olan her şey için nefes alabildiğim ve nefes verebildiğim için sana teşekkür ederim. Değer olan sevgi ve bilgiye ulaşmamı sağla.Geçen zaman ve söylenen sözlerin geri alınamayacağını öğret. Hatta anne ve babamızın değerini onları kaybedince değil kaybetmeden anlamamı sağla.Onca tebessümle ve sükutla hayatıma çözümler getir.

Tarih 19 Tem 2016 Kategori: İlknur Özgün Yıldırım

Şiir Severlik

Kendimi ifade etmekle çok çekingen birisi olduğumu peşinen söyleyeyim. Bugüne dek kavram ve düşüncelerimi daha belirgin kılmak amacıyla şiir yazmaya gönül verdim. Bu sevda yaklaşık 5 yıl önce tesadüf üzere şair bir dostumun teşviki üzerine başlamış oldu.