Kategoriler

Hüseyin DURMUŞ Kategoriler

Tarih 18 May 2018 Kategori: Hüseyin DURMUŞ, Sohbet

Neden Yazmıyorsun?

Merhaba Sevgili dostlar merhaba. Bazı paylaşımlar da şair ve yazar Arkadaşlar neden herkesin Kudüsle ilgili paylaşım yapmadığını soruyor. Bir yazar arkadaşım akşam telefon açtı neden Kudüsle ilgili bir şey yazmıyorsun dedi. Yazıları okudukça üzüldüm. Arkadaşım da bana sorunca anladım ki benden bir şeyler bekleyen var fakat kendisine bu konuda yazmak istemediğimi söyledim. Ama dayanamadım çok kısa da olsa bir şeyler söylemek isterim.

Tarih 14 Ara 2016 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

SAKIN KORKMA

Dikkat ediniz! Sevgililer günü yaklaştı! Sevgililer gününde ne yapmayı düşünüyorsunuz bilemem ama, ben sizlere sevgililer günü nedeniyle kısa bir davranış önereceğim. İsteyen uygular, isteyen burun kıvırır, isteyen bırakın bu saçmalıkları, isteyen normal olan her zaman ki sosyal yaşamını yaşamaya devam etsin. Ancak yinede anlatacaklarımın sizden götürüsü olmayacak, tam tersine getirisi olacaktır. Haydi başlayalım mı?

Tarih 30 Nis 2016 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

SEV GENÇLİK Mİ?

Merhaba sevgili dostlarım. Hayırlı günler dilerim. Nasılsınız? Sevgili dostlarım, bugün Türk Ulusunun bağımsızlık savaşını verdiği dönemde oluşan sisli ve puslu hava, bugün Kuşadası’nda da sisli ve puslu havaya bırakmış gibi. Gökyüzünü bulutlar kaplamış, çevreden: “ Hava çok serinledi, yok yok soğumuş…” sesleri yükseliyor.

Tarih 18 Eyl 2015 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Şiirin İntiharı

Merhabalar. Ben şiir. Sizlerin yaşamınızda ve sizlerle iç içe olan şiirim ben. Gençlerin sevgililerine aşk ilanlarında, eski zamanlarda sevgililerine mektuplarında her zaman ben vardım ve duygularını, aşklarını, sevdiklerini bütün aşıklar benim dilimden anlatırlardı aşklarını. Doğrusunu isterseniz o kadar çok sevinirdim ki, sevgililerin mutluluklarını gördükçe ben de mutlu olurdum.

Tarih 23 Tem 2015 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

NEDİR PAYLAŞAMADIĞIMIZ ?

Bugün çok üzgünüm dostlarım. İnanın o kadar çok üzgünüm ki, söze nereden başlasam diye o kadar çok düşündüm ki! Hala daha düşünüyorum dersem inanın bu konuda çok samimiyim. Öyle hızlı bir yaşam sürdüm ki hayatımda. Bu sizin düşündüğünüz o nerde akşam orada sabah veya lüks bir yaşamın verdiği zevkü sefanın içerisinde geçen; bir eli yağda bir eli balda cinsinden değil hani.

Tarih 17 May 2015 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Bİ DÜŞÜN1

Merhaba sevgili dostlarım. Bazen hiç ummadığınız bir şiir, bir satır yazı, bir resim sizlere o kadar çok şeyler anımsatır ki, birden çok derinlere dalarsınız. Hatta rüyalar içerisinde şöyle bir dolaşmaya bile gidersiniz. Hoppala, bu da ne demektir de diyebilirsiniz.

Tarih 17 May 2015 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Bİ DÜŞÜN 2

Merhaba sevgili dostlarım. Biliyor musunuz neler oldu? Buralarda bir fırtına, bir yağmur bastırdı ki, sormayın gitsin. Çatı katında oturuyorum diye birazcıkta korktum. Şimdi bazılarınız gülmeye başladınız bile. Siz gülün bakalım. Ben hiç gülmüyorum.

Tarih 31 Oca 2015 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

TAKLİT, TAKLİT, TAKLİT

Taklit, taklit, taklit… Bütün yaşantımız boyunca nereye baksak karşımıza çıkar hep taklit. Doğduğumuz andan itibaren ölümümüze kadar sürdürdüğümüz yaşantımızın yüzde altmışını bulan bir yaşamın takliti.

Tarih 27 Ağu 2014 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

İnsan Mıyız?

“Bir gün daha geçti uzaklarda, sensiz….
Yaşandı hayat körtopal…
Karanlık çöktü işte yine en anlamsızlığı ile,
Şehir sustu yavaşça…

Tarih 23 Haz 2014 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Yakın Gözlüğü Evde Unutmak

Merhabalar sevgili dostlarım. İzmir’de çok sıcak vardı. Bu sıcak havanın akşam üzerinde siz sevgili dostlarla buluşmak evden ayrıldım. Evden çıkmadan önce Sivas’ta kullanacağım, okuyacağım yazıları ve bir de gerekli olacak diye dizüstü bilgisayarımı yanıma aldım. Valizimi aldım. İlaçlarımı aldım. Telefon, bilgisayar ve fotoğraf makinasının şarj aletlerini de büyük bir özenle valizime yerleştirdim. Telefonumu da cebime attıktan sonra dolmuş durağına yürüdüm.