Kategoriler

Sohbet Kategoriler

Tarih 18 May 2018 Kategori: Hüseyin DURMUŞ, Sohbet

Neden Yazmıyorsun?

Merhaba Sevgili dostlar merhaba. Bazı paylaşımlar da şair ve yazar Arkadaşlar neden herkesin Kudüsle ilgili paylaşım yapmadığını soruyor. Bir yazar arkadaşım akşam telefon açtı neden Kudüsle ilgili bir şey yazmıyorsun dedi. Yazıları okudukça üzüldüm. Arkadaşım da bana sorunca anladım ki benden bir şeyler bekleyen var fakat kendisine bu konuda yazmak istemediğimi söyledim. Ama dayanamadım çok kısa da olsa bir şeyler söylemek isterim.

Tarih 19 Eki 2017 Kategori: Şule AKAR

İNSANCA YASAMAK ZOR MU?

Ben galiba uzaydan geldim.Kendimi o kadar farklı buluyorum ki bu insanlardan. Benim gibiler azaldığı için örneklerimi bulmakta da zorlanıyorum. Türüm tükendi sanırım.Benim gibiler müzeye mi kaldırıldı yoksa!.Öyle ya kalan örneklerimi günün birinde sergileyebilmek için kesin mumyaladılar.

Tarih 19 Eki 2017 Kategori: Şule AKAR

Merhaba Kızım,

Seni unuttum sandı dimi… Tam 5 ay oldu kızım seni kaybedeli. Ama içimdeki sevgin hayatımdaki yerin hiç kaybolmadı.. Sadece ayağımın altında dolaşmıyorsun o kadar. Eşyalarını gözümün önünden kaldırdım. Yiyemediğin tüm mamalarını ve galetelerini dükkan komşu köpeğimiz Çakına verdim. Çünkü o senin kadar şanslı değil bitanem. Sahibi gazete kağıdının üstünde makarna ekmek veriyor. Oysa sen daha zengin bir mutfaga sahiptin yaşadığında. Bu yüzden senin zenginliğinden ona sundum canım.

Tarih 14 Ara 2016 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

SAKIN KORKMA

Dikkat ediniz! Sevgililer günü yaklaştı! Sevgililer gününde ne yapmayı düşünüyorsunuz bilemem ama, ben sizlere sevgililer günü nedeniyle kısa bir davranış önereceğim. İsteyen uygular, isteyen burun kıvırır, isteyen bırakın bu saçmalıkları, isteyen normal olan her zaman ki sosyal yaşamını yaşamaya devam etsin. Ancak yinede anlatacaklarımın sizden götürüsü olmayacak, tam tersine getirisi olacaktır. Haydi başlayalım mı?

Tarih 30 Nis 2016 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

SEV GENÇLİK Mİ?

Merhaba sevgili dostlarım. Hayırlı günler dilerim. Nasılsınız? Sevgili dostlarım, bugün Türk Ulusunun bağımsızlık savaşını verdiği dönemde oluşan sisli ve puslu hava, bugün Kuşadası’nda da sisli ve puslu havaya bırakmış gibi. Gökyüzünü bulutlar kaplamış, çevreden: “ Hava çok serinledi, yok yok soğumuş…” sesleri yükseliyor.

Tarih 18 Eyl 2015 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

Şiirin İntiharı

Merhabalar. Ben şiir. Sizlerin yaşamınızda ve sizlerle iç içe olan şiirim ben. Gençlerin sevgililerine aşk ilanlarında, eski zamanlarda sevgililerine mektuplarında her zaman ben vardım ve duygularını, aşklarını, sevdiklerini bütün aşıklar benim dilimden anlatırlardı aşklarını. Doğrusunu isterseniz o kadar çok sevinirdim ki, sevgililerin mutluluklarını gördükçe ben de mutlu olurdum.

Tarih 23 Tem 2015 Kategori: Hüseyin DURMUŞ

NEDİR PAYLAŞAMADIĞIMIZ ?

Bugün çok üzgünüm dostlarım. İnanın o kadar çok üzgünüm ki, söze nereden başlasam diye o kadar çok düşündüm ki! Hala daha düşünüyorum dersem inanın bu konuda çok samimiyim. Öyle hızlı bir yaşam sürdüm ki hayatımda. Bu sizin düşündüğünüz o nerde akşam orada sabah veya lüks bir yaşamın verdiği zevkü sefanın içerisinde geçen; bir eli yağda bir eli balda cinsinden değil hani.

Tarih 5 Tem 2015 Kategori: Şule AKAR

Benim Günüm

Bu sabah erkenden uyandım. Sanki biri dürtmüş gibi.. Alarm çalmadan, annem uyandırmadan.. Yağmur yağıyordu istanbul’da.. Havada toprak kokusu.. Biraz hüzün versede bana güne güzel başladım. Hele yolda trafik kazası geçirmiş yüzünde kazanın izlerini taşıyan hanıma rastlayınca sağlığıma, yaşadığıma şükürler ettim.

Tarih 5 Tem 2015 Kategori: Şule AKAR

ŞULE’den

Bir yılı daha geride bıraktın. Bir yaş daha kayıp gitti ellerinden…
Bu defa daha bir buruk yitirdin değil mi?..

Ne çok şey yapmak istemiştin oysa..
Yine gerçekleşmeyen düşler, bitmeyen sorunlar, ödenemeyen borçlar, kazanılamayan sevgiler, kurulamayan düzenlerle yolculadın bir yaşını daha..

Tarih 5 Tem 2015 Kategori: Şule AKAR

Kaçtım

İlk kez.. Son yıllarda ilk kez kaçtım.. Aslında istanbuldan, işten, beni yoran sorunlardan, sorumlulukların artmasından, başa çıkamadığım gerçeklerden kaçtım..
İlk kez susturamadım katıla katıla ağlayan içimdeki çocuğun gözyaşlarını..